A hulladékok elégetése egy speciális, 30o-os lejtésű, hat hengerből álló rostélyrendszeren történik (a rostélyhengerek átmérője 1,5 m, szélessége 3,5 m). Az egyes rostélyhengerek fordulatszáma külön-külön fokozatmentesen szabályozható. A bunkertérből elszívott és gőzkaloriferen kb. 140 oC-ra előmelegített primerlevegőt külön ventilátor nyomja át a rostélyhengereken keresztül a tűztérbe. Az egyes rostélyhengerekhez a tüzeléstechnikailag szükséges levegő mennyiséget külön-külön lehet szabályozni.
A tűztér felső részében kialakított „szűkületben” történik két oldalról a szekunderlevegő befúvása. A nagysebességű szekunderlevegő sugarak erőteljes turbulenciát hoznak létre a füstgázban, mellyel biztosítható az éghető gázok (elsősorban szén-monoxid) tökéletes elégetése.
A tűztérben a rostélyon a hulladékok 1000-1100 oC hőmérsékleten tökéletesen kiégnek és az eredeti tömeg kb. 23 %-át kitevő mennyiségű salak az utolsó hengerrostélyról vízfürdőbe hullik, ahol lehűl és granulálódik. A vízfürdőből a salak a salakbunkerbe jut. A salakeltávolító berendezés zárt, elpárologtató rendszerű vízhűtéssel rendelkezik, így szennyvíz nem távozik a berendezésből. A salakbunker-térben kialakított salakkezelő rendszer és elektromágnesek segítségével a salakból a hulladékvas leválasztásra és újrakohósítás céljából értékesítésre kerül. A vasmentesített salak kommunális hulladéklerakón takaróanyagként kerül hasznosításra.
Alacsonyabb hulladék fűtőértékű hulladék esetében a tűztérben 2 db, egyenként 260 m3/h teljesítményű stabilizáló földgázégő és az első huzamban 2 db egyenként 1600 m3/h teljesítményű földgázégő szükség szerinti működtetésével biztosítható az előírt minimális 850 oC-os füstgázhőmérséklet. A tüzelés szabályozása teljesen automatizáltan, számítógépes folyamatirányítással történik. A szemétbeadagolás működtetésénél reteszfeltételként szerepel a 850 oC betartása. Ha a füstgázhőmérséklet a megadott érték alá csökken, az említett gázégők automatikusan bekapcsolnak.
FKF Zrt.