A kazánok huzamai alatti tölcsérekben összegyűlő kazánpernye és a ciklonokban leválasztott pernye közösen, mechanikus-, majd pneumatikus úton jut el a pernyesilóba. A zsákos szűrő tölcséreiben összegyűlő szilárd maradékanyag a pernyéhez hasonló módon kerül a maradékanyag silóba. A 2-2 db pernye- és maradékanyag siló, egyenként 290 m3 tárolási térfogatú. A maradékanyag kezelő rendszer lehetővé teszi a silókból a pernye és a zsákos szűrő maradékanyag szárazon és külön-külön, illetve keverten történő töltését megfelelő konténerekbe, illetve tartályos gépjárművekbe. A száraz kitároláson túlmenően lehetőség van víz és cement hozzáadásával betonszerű, szilárduló maradékanyag előállítására is. A maradékanyag kitárolás és a kezelés módja az elhelyezési lehetőség függvényében kerül meghatározásra. A füstgáztisztítási maradékanyagokat zárt konténerekben, száraz por formában szállítják el veszélyes hulladék lerakón történő ártalmatlanítás céljából.
A kazánokban termelt gőzt egy elvételes-kondenzációs turbinában expandáltatva villamosenergia termelésre, illetve távhőszolgáltatásra hasznosítják. A turbina-generátor egység névleges teljesítménye 24 MW. A termelt villamosenergia mennyiségből az önfogyasztáson túli hányadot 10 kV feszültségszinten az országos hálózatba táplálják. A turbina elvételből származó gőz hőtartalma a hőcserélő közbeiktatásával a káposztásmegyeri lakótelep fűtésére hasznosul az Újpesti Hőerőművel történő kooperációban. A turbinából távozó gőz kondenzálásához szükséges hűtővizet 4 blokkból álló nedves hűtőtoronyban hűtik vissza.
A vízelőkészítés hagyományos, teljes sótalanítási rendszerű, mely anion- és kationcserélő blokkokból, valamint un. kevertágyas blokkokból áll. Hűtővízként karbonátmentesített vizet használnak. A hálózati ivóvíz rendszerből vételezik a pótvizet. A szennyvíz a vízelőkészítő rendszerből külön semlegesítő medencén keresztül, megfelelő pH beállítást követően kerül a csatornahálózatba.
FKF Zrt.